Desi Utopic R Ubc 100 Bluetooth

Kameralı Kapı Dürbünü Sistemi

Her ev için güvenlik bakımından kapıya gelen insanların kim olduğunu görmek önemlidir. Aynı zamanda beklenmedik misafirlere karşı kapıda kimlerin olduğunu görmek her zaman kolay olmayabilir. Bu tarz durumlarda net olarak kapınızın önünü görmek ve gelen bireylerin kim olduğunu anlamak önemlidir. Kapı dürbünü olarak kullanılan bu cihazlar sayesinde gelen insanların kim olduğunu görmek artık daha kolay. Kapı dürbünü, çelik ya da ahşap fark etmeksizin her kapının üzerine kurulabilen, dış alanı kamera ile görüntüleyen bir araçtır. Bu cihaz bir ekrana da sahiptir. Kapının arkasında yer alan cihaz çoğunlukla bireyin göz hizasında olacak şekilde yerleştirilir. Böylece basit bir kapı deliğine benzer biçimde kullanılabilir. Bu cihazlar diğer deliklere kıyasla önemli avantaj sağlar. Bu yüzden akıllı evlerde, geliştirilmiş güvenlik sistemleriyle uyumlu bir biçimde çalışabilirler. Aynı zamanda güvenlik önlemlerini artırırlar. Kameralı kapı dürbünü hakkında merak ettiğiniz her şeyi bir araya getirdik. Siz de konuyla ilgili sorularınızın yanıtlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kameralı Kapı Dürbünü Özellikleri

Evlerinin güvenliğini sağlamak isteyen kişiler kameralı kapı dürbünü tercihini kendi isteklerine göre belirlemektedir. Bu ürünün en fazla tercih edilenleri dijital çelik kapı dürbünüdür. Ayrıca hafıza kartı takılabilen türleri de vardır. Dolayısıyla evinize gelen misafirlerin, kayıtlarına ürünün telefona bağlanabilme ve kaydetme özelliği ile her zaman ulaşılabilir. Kapı dürbünü hafıza kartı özelliği olmasa dahi cep telefonuna bağlanabilir. Bu şekilde görüntü telefona kaydedilebilir. Cihazın, büyük pilleri 3 aydan fazla süre kullanılabilir. Böylece elektrikten de önemli ölçüde tasarruf sağlanabilir. Evinize gelen birey tanıdığınız biriyse cihazın ses sistemi özelliği sayesinde karşılıklı konuşulabilir. Kişi evde olmadığında gelen kargo ya da misafirlerini telefonlarından görebilirler. Ayrıca iletişime de geçebilirler. Kullanıcıların dışarıda olduğu zaman eğer evde başka bir yakını varsa tehlikeli bir durum söz konusu ise telefon görüntüsü ile anında güvenlik görevlileriyle iletişime geçebilir ve yakınlarının güvenliğini sağlayabilirler. Cihazın hareket sensörlü modelleri evin önünde bir hareketlenme olduğunda, devreye girerek telefonunuza mesaj gönderir. Bu sayede kullanıcıların sevdikleri, daha iyi bir şekilde korunmuş olur. Cihazın bu özelliği sayesinde seyahate çıkan kişiler olası tehlike durumunda telefonlarına gelen bildirimle güvenlik görevlileriyle irtibata geçebilir. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile seyahatlerini devam ettirebilir. Kapı dürbünü ses sistemi, dijital ekran, hareket sensörü ve daha çok sayıda özelliğiyle güvenliği yüksek standartlara çıkarır. Bu özellikleri bir arada olan kameralı kapı dürbünü kişilerin en fazla tercih ettiği cihazlar arasında yer alır. Evlerinin güvenliğini arttırmak isteyen kullanıcı adaylarına tavsiye edilebilen bir üründür. Kötü niyetli insanların sevdiklerinin etrafında olmadığını bilmek, kişilerin kapı dürbününü tercih etmelerindeki önemli etkendir.

Desi Utopic R Ubkc 100 Bluetooth

Boyut Kameralı Dürbün Sistemi ile Daha Güvenli Evler

Kapı dürbünlerinin kullanılması daha güvenli evler için önemlidir. Standart ürünlerin dışında akıllı sistemlerle kullanılarak en üst düzeyde güvenlik elde edilebilir. Akıllı sistemlerle anlık bağlantı için tercih edilen kameralı kapı dürbünü evdeki Wi-Fi ağıyla kolaylıkla kullanılabilir. Bu ağ ile anlık görüntüleri sisteme aktarır ve kullanıcıdan gelen talimatları ağı kullanarak devreye sokar. Böylece kameranın yaptığı anlık görüntülemelere ulaşmak veya kaydı durdurmak mümkündür.

  SSS

  Kameralı Kapı Dürbünü Nedir?

  Kameralı kapı dürbünü kapınızın önündeki giriş alanının kamera ile görüntüleyen bir cihazdır. Kapı dürbünü ile her bireyin yaşadığı güvenlik sorunları minimuma inmektedir. Eski dürbünlere ulaşmakta zorlanan çocuklar ve yaşlılar için güvenli bir sistemdir. Bu cihaz sayesinde tanımadığı kişiler kapı açan çocuklar artık daha güvendedir. Dijital ekranlı kapı dürbünü ile dışarıda kimin olduğunu kolayca görebilirsiniz. Dijital kapı dürbünlerinde ayrıca gece görüşü de vardır. Böylelikle gece dahi evin önünde kimin olduğun görülebilir ve kaydedilebilir. İnternet bağlantısı olan her kullanıcı, bu cihazın güvenlik sistemlerinden yararlanabilir. Kurulumu kolaydır ve ustaya ihtiyaç duymadan rahatlıkla takılabilir. Kuruluma yardımcı olacak bilgi ve araçlar, cihazın kutusunun içinde yer alır. Güvenliği ve bütçeye uygun alternatifleri ile oldukça fazla tercih edilen bir cihazdır.

  Kapı Dürbünü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Eviniz için dijital dürbün seçerken uyumlu bir cihaz tercih etmek ve üründen maksimum şekilde faydalanmak önemlidir. Evlerde yer alan topuzlu kapı kolu gibi çeşitli akıllı veya manuel ekipmanla uyumlu olacak biçimde tasarlanan modeller arasında evinize uygun modeli belirlemek önemlidir. Dolayısıyla pratik kullanımı sağlamak için dürbün seçim önceliklerini belirlemek ve buna göre alım yapmak gerekir. Kameralı kapı dürbünü tavsiye seçeneklerinin incelenmesi yeterli olmayabilir. Akıllı sistemlerle beraber kullanılacak cihazlarda uyumluluk problemi yaşamamak için gerekli alt yapı kontrol edilmelidir. Bu yüzden akıllı sistemlere uygun donanım ve yazılımları sağlayan ürünlerin alınması teknolojiye uygun kullanımlar için önemlidir. Cihazın kullanımı esnasında dışarıda bulunan bireylerin kamerayı anlamaması için aynalı modeller seçilebilir. Bu sayede dışarıdan bakan insanlar kameranın varlığını fark edemezler. Bütün bunların dışında dikkat edilmesi gereken özellikler aşağıdaki gibidir;

  • Dürbünün kullanımı esnasında ev kapısına uygun bir boyutta ekran seçilmesi önemlidir.
  • Ekranını kontrol etmek adına tuşların dokunmatik olması hoş bir ürün deneyimi sunar.
  • Kapı rengiyle uyumlu tasarlanmış ekranlar estetik bir görüntü için önemlidir.

  Kameralı Kapı Dürbünü Ne İşe Yarar?

  Kapı deliğiyle kameralı dürbün arasındaki önemli fark akıllı olmasıdır. Akıllı kapı dürbünü bir kameranın yapabildiği her fonksiyonu yapabilir. Evin kapısının önündeki kişileri görüntülemenin dışında geniş ekrana sahip olduğundan net görüntüler sağlar. Sadece kişileri değil, görüş açısında olan nesneler de görülebilir. Bu durum dairelerde olduğu kadar müstakil yapılarda da önemlidir. Bu modeller sayesinde geniş bir alandaki bütün bölgeleri görüntülemek mümkündür. Müstakil evlerin geniş bahçe alanları nedeniyle kapı önündeki kişilerin uzak olması durumunda yakınlaştırma yapılabilir. Yüksek çözünürlük sayesinde kapı önündeki her detay kolayca görüntülenebilir.

  Kameralı Kapı Dürbünü Fiyatları Ne Kadar?

  Güvenlik problemlerini önemli ölçüde ortadan kaldıran kapı dürbünleri fiyatları ve çeşitleriyle oldukça uygundur. Kapı dürbünü fiyatları cihazın sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Görüntülü kapı dürbünü fiyatları akıllı sistemlerle uyumlu olan durumlarda diğer modellere göre yüksek fiyata sahip olabilir.

  Kameralı Kapı Dürbünü Avantajları Nelerdir?

  Kapı dürbünü dış mekânla ev arasındaki bağlantıyı sağlar. Dışarıda gelişen olayları incelemek ve eve gelen misafirleri görüntülemek için iyi bir seçenektir. Kameralı kapı dürbünü kişilerin sevdiklerinin ve evlerinin güvenliğini için son dönemlerde yaygın kullanılan bir güvenlik sistemidir. Çok sayıda çeşidi olan dijital kapı dürbünlerinin, farklı özelliği de ayrı olarak tercih edilebilir. Örneğin bu ürünün kameralı sistemlerinden biri seçilebilir, fiyatları da bireylerin ilgisini çeken bir üründür. Bu ürünün, ses sistemi kapıya gelen misafirlere sesini iletebilir. Ayrıca telefonunuza gelen mesajla zil çaldığında bildirim alırsınız. Bu sayede kullanıcılar kendilerinin güvenliğini, büyük ölçüde sağlar. Ürünün kameralı ve dijital ekranlı alternatifleri de vardır. Böylece siz evde olmadığınızda evde bulunan ebeveyn ve çocuklar için kimin geldiği ekranda görünür. Ve telefona aynı anda bildirim göndererek güvenliği sağlar. Kapıya gelen insanların kaydını tutmak isteyen kişiler hafıza kartı özelliğine sahip dijital kapı dürbünlerini seçebilir. Sevdiklerini güvende tutmak isteyen bireylerin oldukça fazla ilgi gösterdiği cihazlardandır.