Çelik Kapılar

Eviniz, her yönü ile benzersiz kişiliğinizin bir yansımasıdır. Kapılar ise evinizin dış dünya ile bağlantısını sağlarken bakış açınız ve stilinizle evinizin ruhunu temsil eder. Boyut Kapı olarak inovasyonu temel aldık ve sizler için yüksek güvenlikli, modern çelik kapılar üretiyoruz.

Teklif Al

  Çelik Kapı Türleri

  Apartman Giriş Kapıları

  Birçok kültürde apartman giriş kapısı, toplumlar için tarihi, mimari, sanatsal anlamlar içerir. Apartman giriş kapısı hem sokaktan geçenler için hem de misafirleriniz için olmasını beklediğiniz o ilk izlenimin anahtarıdır. Birçok aileye ev sahipliği yapan apartmanlarda giriş kapısının çelik olması olabilecek tüm dış etkenlere karşı binanızı koruyacak ve hırsızlık gibi istenmeyen durumlar için caydırıcılık avantajı sağlayacaktır.

  Daire Giriş Kapıları

  Çelik kapı imalatçıları tarafından üretilen daire giriş kapısı için en güvenli kapılar arasında ilk sırayı daima çelikten yapılan kapılar alır. Dış kapı üretiminde kullanılan çelik miktarı ne kadar fazla olursa kapının sağlamlığı bir o kadar artmış olur. Günümüzde modern güvenlik teknolojileri ile üretilen sağlam çelik kapılar için her zevke göre kapı tasarımı yapılmaktadır.

  Villa Giriş Kapıları

  Müstakil evlerde en çarpıcı yapı büyük olasılıkla lüks çelik kapı modelleri olur. Çelik kapı renkleri, tasarımı, malzemesi ve dayanıklılığı ile tamamen sizi yansıtır ve misafirlerinizi sizden önce ilk karşılayan o olur. Evinizin ruhu hakkında, stiliniz ve hatta detaylara verdiğiniz önem ile ilgili bile içerisinde birçok ipucu barındırır.

  Neden Boyut Company Kapı Sahibi Olmalısınız?

  En iyi çelik kapı firmaları arasında bulunuyor ve Boyut Company olarak her zaman önceliğimiz önce sizin güvenliğiniz. Doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyeler, dış cephe çelik kapılar için sağlamlığı belirleyen en önemli faktörlerdir. Bu açıdan biz, Boyut Company ürünlerinde “Arttırılmış Güvenlik Konseptini” uygulayarak güvenliği yüksek ürünler üretiyoruz. Boyut teknoloji birimimizin geliştirmiş olduğu parmak izi kilit sistemi, kameralı dürbün sistemine ek olarak Ar-ge birimimizin geliştirdiği 4×4 Güvenlik Konsepti ile kilit ve rozet sistemini dört noktadan ekstra güçlendiriyoruz.
  Boyut kapı olarak güvenliği arttırılmış kilit rozet ile Türkiye’nin en güvenli çelik kapılarını üretiyor ve en iyi çelik kapı markaları arasında yer alıyoruz. Müşterilerimizin tercihi yönünde olabilecek en iyi üretim süreci için en kaliteli ürünleri seçiyoruz ve bunları yaparken inovasyonu her zaman ilk sırada tutuyoruz. Bununla bitmiyor, en iyi çelik kapılar için uygun ücretli hizmeti sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bizim için en iyi tasarım sizin zevkiniz. Kaliteden ödün vermeyen geniş ürün yelpazesi ve yaratıcı koleksiyonlarımızla her amaca uygun kapı çözümleri için çalışıyoruz. İster villa kapısı, ister yangın kapısı, ister apartman kapısı tercih edin, Türkiye’nin kapı üreticisi Boyut Kapı, her zaman yanınızda.

  SSS

  Çelik kapı firmaları arasından neden bizi tercih etmeniz gerektiğini kısaca özetlemek gerekirse;

  • Ölçüye göre üretilmiş, çelik lamalar ile destekli, sağlam çelik kapı kasası.
  • TSE normlarında patentli özel menteşe sistemi.
  • Sağlam ve güçlü kapı kanadı.
  • Seçkin kilit markaları ile güvenli kilitleme mekanizmaları.
  • Estetik ve modern tasarımlar.
  • 1. Sınıf uzun ömürlü aksesuarlar.
  • Güvenlik arttırıcı alarm sistemleri.
  • 7/24 Teknik servis hizmeti
  • En önemlisi; Teveccühüne mahzar olduğumuz binlerce gülümseyen yüz.

  Kapılar hem estetik görünümleri hem de güvenli yapıları itibariyle en güvenli kapı modelleri arasında ilk sırada tercih edilmektedir. Kapıda kullanılacak çelik miktarı arttıkça ücretlendirme de malzeme ücreti sebebiyle artış gösterecektir. Ahşap kapılar, doğal ve estetik görünümü ile çelik kapıya göre fiyatta avantaj sağlasa da uzun ömürlü olması için harcayacağınız bakım ücretlerini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bunların dışında Cam, ayna, ferforje ve çelik gibi malzemelerin bir arada kullanılarak üretilen kapı modelleri diğer kapı modellerine göre daha yüksek fiyata sahiptir.
  Bu tür kapılar için net bir kilo sınırlaması yoktur. Bununla birlikte kullanılacak malzeme ve çelik oranına göre kapının kilo değişkenlik gösterir. Yine de kapının çok hafif olmaması gerekir. Güvenli bir kapı için kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan kapının ağırlığının fazla olmasını beklemek uygun olacaktır.
  Çelikten yapılan kapılar hem tasarım hem maliyet hem de güvenlik için sizlere en optimize çözümü verir. Ahşap kapıların maliyeti bu tür kapılara göre daha düşüktür. Ancak çelikten yapılan kapı kadar kaliteli olmazlar ve bakım gerektirdiği için de uzun ömürlü olmayabilirler. Ahşap, evinize hoş bir giriş oluşturan sıcak, doğal bir malzemedir ve seçtiğiniz herhangi bir renkle boyanabilir. Öte yandan bu tür kapılar da bazı tasarım çok yönlülüğü sunacaktır. Örneğin; yüzeyde kabartmalı bir ahşap deseni ile mevcuttur ve tipik olarak ahşap kapı stillerini taklit eden panelli bir tasarıma sahiptir. Ahşap üzerine yeterli kuvvet uygulanırsa çatlayabilir. Dolayısıyla davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için de doğru bir tercih olmayabilir. Çelik ise ahşaptan daha güçlüdür ve kuvvet etkisi ile kolay kolay çatlamaz.
  Kapı satın alırken sağlamlığından emin olmalısınız. Bunun için satın aldığınız kapının hırsızlığa karşı güvenlik sertifikası olup olmadığından emin olmalısınız.

  Güvenlik kalite testleri Avrupa Birliği tarafından standardize edilmiştir. Buna göre kapı güvenlikleri; Class 1 en düşük Class 6 en yüksek güvenilirlik olmak üzere 6 seviyeye sahiptir.
  Satın alacağınız kapının sertifikasından hangi aletlerle ne kadar sürede açılabilir olduğuna dair bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz.

  Yüksek konut güvenliği için EN 1627 Class WK4 seviyesinde sertifika ve Maddi değeri yüksek iş yerleri, önemli askeri binalar, hırsızlık riski çok yüksek ve güvenlik seviyesi düşük evler için önerilen kapılarda EN 1627 Class WK5 seviyesinde hırsızlığa karşı direnç sertifikası bulunmalıdır.

  Tüm bunlarla birlikte evinizin konumu, çevresel faktörler, tasarım ve malzeme seçimine bağlı bakım süreçlerini de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

  Kapı üretim ve montaj standartlarına uygun olarak, kasalar 1.5 mm çelik profilden imal edilmiştir. Güvenlik noktalarında ise bu ölçü 3.5 mm kalınlığa ulaşmaktadır. Kasa yapısı kasa ile duvar arasına boşluk kalmayacak şekilde duvarı kavrar niteliktedir. Bu kapıların eni için her kapıya özel ölçümlendirme yapılmaktadır.
  Çelik kapıların temizliği genelde kolaydır ancak bazen yapıldığı malzemenin özelliğine göre dikkat edilmesi gereken noktalar olacaktır. Çelik kapılar için en ideal ve kolay temizlik yöntemi deterjanlı ılık su ve tüy bırakmayan bir bez kullanmak olacaktır. Bezi ılık suya batırıp iyice sıktığınızdan emin olmalısınız bez çok ıslak olmamalıdır ve nemli olması yeterlidir. Temizlik rutininizde arap sabunu yer alıyorsa kapınızı temizlerken de kullanabilirsiniz.
  Menteşelerini, makine yağı ile ya da herhangi bir pas sökücü /yağlayıcı sprey kullanarak yağlayabilirsiniz.
  Kapı içi plastik contalarını ılık deterjanlı su ile silmeniz yeterli. Yırtık kısımları değiştirebiliyorsanız değiştirin. Contaları piyasadan kolayca bulabilirsiniz. Kapının sağlıklı ve sorunsuz çalışması ve kapanması için contaların/ fitillerin sağlam olmasına özen gösterin.
  Çelik kapılarda kasalar 1.5 mm çelik profilden imal edilir. Güvenlik noktalarında ise bu ölçü 3.5 mm kalınlığa ulaşır. Kapı serenleri 1.5 mm kalınlığında profilden, güvenlik noktalarında 6.5 mm kalınlığa ulaşan niteliktedir. Kanat içi 0,70 mm sac ile desteklenir. Kanat yalıtımı için kanat içi sacı ile dış yüzey kaplama mobilyası arasında ısı ses izolasyon malzemesi kullanılır. Kapı montajında en sağlıklı montaj sistemi olan ve duvarda her tuğla arasına monte edilen çelik millere veya duvara uygun kaynaklandığı metod kullanılmaktadır. Bu sistem ile montajı yapılan kapının duvar ile adeta bir bütünlük oluşturması sağlanmaktadır. Kapılarda kaynaklama sistemi kullanılması sonucunda kapının duvarla bir bütün halini almasından dolayı terazisinin bozulmaması sağlanarak, ömür boyunca servis ihtiyacı ortadan kaldırılmış olunur.
  En iyi çelik kapılar öncelikle evinizin mimarisine ve sizin zevkinize en uygun olanıdır. Bununla birlikte güvenlik ve sağlamlık olmazsa kapınız tüm işlevini yitirecektir. Bundan dolayı en iyi çelik kapılar için olmazsa olmaz özellikleri tasarım, güvenlik, verimlilik ve uzun ömürlülük olarak sayabiliriz. Evinizin ölçülerine uygun olarak tercih edeceğiniz en güvenli kapı ağır, kaliteli çerçevelere sahip, yüksek güvenlikli kilit sistemi olan ve kaliteli malzemeden üretilen bir kapı olmalıdır. Buna ek olarak yüksek sıcaklıklara ve basınçlara karşı dayanıklı olması da güvenli kapıların özellikleri arasındadır. Kapı kilidinin önü mutlaka çelik zırhlı barellerle korunmuş olmalı. Ancak bu çelik zırhlı barellerin gömme barel şeklinde olması kapı güvenliğini yani evinin güvenliğini kat kat artıracaktır.
  Çelik kapılarınızı kendi uğraşlarınızla açabilmenizin hiçbir imkanı yoktur. Hele ki kilitli halde olan kapılar uzman çilingirler dışında kimse tarafından açılamamaktadır. Çelik kapılarda kullanılan kilit yöntemleri hemen hemen aynı olsa da gelişen teknolojiyle birlikte çelik kapılardaki kilit sistemleri de gelişim göstererek açılması/kırılması çok daha zor hale getirilmiştir.
  Kilitler, standart olarak ortada ve üstte 3 turlu monoblok kilit (üst kilit kancalı olacak şekilde) diye tabir edilen sistemdir. İsteğe bağlı olarak merkezi diye tabir edilen, kapıyı tek anahtar ile 13 noktadan kilitleme sağlayan güvenlik kilidi kullanılmaktadır.
  Teknik olarak kapı kilidi değiştirme yöntemini uygulayarak basit bir dokunuşla bareli söküp yeni bir barel takarak kolayca tamamlayabilirsiniz. Balya yuvası denilen kısım, anahtarı kapının kilit alanına sokan yuvarlak bir halka ile çevrili bir kilit göbeği anlamına gelir. Kapı kilidi değiştirme işlemi için ise yapmanız gereken ilk şey kapınıza uygun bir göbek bulmaktır. Kapı için mükemmel bareli bulduğunuzda, kapıyı açın ve kilit yüksekliğinde çevirerek çıkarın. Bu vidayı gevşetin ve kapı göbeğini çıkartın. Sonrasında ise eski bareli çıkarmanız, yeni bir barel ile değiştirmeniz ve vidalarla yeniden takmanız gerekir. Kapı kilidi değiştirme işleminin bir başka yolu ise kapı barel makinesini bir çivi anahtarıyla değiştirmektir. Bir barel makinesi kilidini bir çivi anahtarıyla değiştirmek, normal bir barel makinesi kapısı kilidinden biraz daha zordur.
  Kapı alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Kapı kasası en temel unsurlardan biridir. Kasa kalınlığı TSE standartlarında gerçekleştirilen bir kapı kasasında ayrıca iç kısmında ek çelik güçlendirmeleri yapılmalıdır. Zira Hırsızların özellikle kullandığı yöntem kasaları içten gerdirme yöntemidir. Bu gerdirmelere karşı çelik kasa içten güçlendirilmelidir.
  • Kasanız, duvarınızla aynı ölçülerde olmalıdır. Eğer kapınız ile duvarınız arasında bir boşluk oluşursa, kapı kasası ne kadar güçlü olrsa olsun direnç gösteremez.
  • Kapı kanadı karşıdan gelecek ve kanırtma yapılacak saldırılara karşı güvenli olmalıdır. Eğer kanadınız iç güçlendirmeleri gerçekleştirilmezse kasada yapılamayan işlemler kanat üzerinde gerçekleştirilebilir.
  • Kapı kilidi, TSE standartlarında ve güvenli sistemlerden seçilmelidir. Merkezi kilit kullanılan sistemler diğer kilitleme sistemlerinden daha avantajlıdır.
  • Menteşeler, kapının uzun ömürlü olmasında en önemli etkenlerdendir. Ayrıca gerek hırsız saldırıları, gerekse deprem olaylarında ayrıca önem arz etmektedir. Menteşeler kasaya özel kaynak sistemleri ile yerleştirilmeli, Ağırlık taşıyan objeler olduğu göz önünde bulundurulduğunda güçlü yapıda olmalıdır.
  • Mobilya üretiminde A Kalite MDF seçimine dikkat edilmelidir. MDF uzun ömürlü, ısıya ve neme dayanıklı olmalıdır. Dış mekan kapılarda MDF tercih edilmemelidir.

  Teklif Alın