Ferforje Kapı

Tercih edebileceğiniz pek çok kapı alternatifi mevcut olduğu için en iyisini bulmak kafa karıştırıcı olabilir. Almak istediğiniz kapıların en önemli kriteri yapıldığı malzeme olmalıdır. Popüler seçimlerden ziyade kendiniz ve eviniz için en doğru kararı vermek ve ihtiyacınız olan bilgileri bulmak zor olabilir. İyi bir kapı muhtemelen çok uygun olmayacağından, iyi bir yatırım yapmak önemlidir. Ferforje kapı, hem evinizi güvende tutmak hem de stilinizi yansıtmak için en dayanıklı kapı alternatiflerinden biridir.

Teklif Al

  Ferforje Kapıların Avantajları

  Güvenlik

  Güvenlik, eviniz için tercih ettiğiniz kapı alternatifini etkileyen önemli bir etkendir. Ferforje kapı, ev sahiplerine güvenli giriş ve görsel bir çekicilik sunar. İyi bir güvenlik tasarımı ile bu kapı sizi her anlamda memnun edecektir. Bu tür kapılar, hırsızları caydıran güçlü bir duruşa sahiptir. Çünkü davetsiz misafirler genellikle kolay giriş yollarını hedefleyecektir. Kolay hedefler arasında cam ve ahşap kapılar yer alır. Bu tür bir kapılar zamana karşı dayanıklı oldukları kadar çürüme ve bükülme söz konusu değildir. Kapıların sahip olduğu güçlü malzeme, ağır bir çelikle güçlendirilmiştir. Herhangi bir hırsız ferforje kapının sağlam yapısını geçmekte zorlanacaktır. Bu dayanıklılık, hırsızın kısa sürede içeri girmesine engel olacaktır. Dolayısıyla bu uzun süreç doğal olarak suçlunun fark edilme olasılığını artırır.

  Tasarım

  Misafirlerinizin evinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şeylerden biri olan kapınız, evinizin görüntüsünü şekillendirmede önemli rol oynar. Bu kapıları zevkinize göre özelleştirilebilir ve istediğiniz herhangi bir tarz ya da tasarımda kullanabilirsiniz. Geleneksel model kapılar genellikle el yapımı yaprak, spiral veya asma tasarımlara sahiptir. Modern çizgili kapılar, temiz çizgilerden ve geometrik tasarımlardan faydalanır. Kapınızın klasik görünümlü, modern ve şık, minimalist tasarımı ya da rustik esintiler uyandırmasını isteyin, bu kapıları zevkinizi yansıtacak şekilde özelleştirilebilirsiniz. Bazı kapı türleri bu kadar çok tasarım olanaklarına sahip değildir. Ferforje özel yapım kapılar için ayrıca pek çok boya rengi seçeneğiniz vardır. Çelik görünüm, mat bronz, siyah, beyaz ya da evinizin tasarımında kullanmak istediğiniz başka bir renk seçebilirsiniz. Ayrıca panelli yan ışıklar da ekleyebilirsiniz.

  Prestij

  Zarif ferforjeler ile süslenmiş güzel bir ev gibisi yoktur. Benzersiz, davetkâr ve güvenli tasarımı bu kapıların vazgeçilmez özelliğidir. Bu modeller diğer kapı türlerinin eşleşemeyeceği bir prestij sunar.

  Boyut ile Güvenliğinizi Artırın

  Kullanılan malzemenin sağlamlığı sayesinde bu kapılar pek çok yönden son derece güvenlidir. İlk olarak yangına 3 saate kadar dayanıklıdır. Bu süre zarfında duman ve yangının yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca zorlu hava koşullarından kaynaklanan hasarlara karşı da dayanıklıdır.
  Genel olarak bu kapıları eviniz için güvenli bir seçenek olarak görebilirsiniz. Suçlulardan ya da doğal afetlerden kaynaklanan tehlikelerden bu kapılar evinizi güvende tutmanıza yardımcı olacaktır. Siz de bu kapıları tercih edin boyut ile güvenliğinizi artırın.

  SSS

  Ferforje dökme demir anlamına gelmektedir. Demir yüksek ısıya maruz bırakılır ve dövülme işlemiyle şekil alır. Ferforjeyi benzersiz kılan, nasıl yapıldığıdır. Ferforje, sıcak demirin dövülmesiyle şekillendirilir. Sürekli ısıtma ve soğutma bu malzemeyi güçlendirir ve kuvvetle karşılaşıldığında kırılmaktan çok bükülme olasılığını artırır. Ferforje, diğer demirlere kıyasla az miktarda karbona sahiptir. Dolayısıyla bu kapılar zanaatkârlar tarafından yapılıyor denilebilir.

  • Az Bakım: Ferforje kapı modellerinin bakımı son derece kolaydır. Diğer kapıların aksine, sağlam ve güzel kalmaları için onarıma, paslanmaya karşı koruma veya diğer işlemlere çok fazla ihtiyaç duymazlar.
  • Hava Akışı: Bu kapılar evinizin her noktasında havanın dolaşmasına izin vererek yaşam alanlarınızın konforunu artırır. Hava akışı sizin için önemli ise minimalist bir tasarım iyi bir havalandırma sağlayacaktır.
  • Görsellik ve Güvenlik: Bazı kişiler evin dış estetiğini görmezden gelir. Ferforje bir kapı hem güzel hem de işlevseldir. Ferforje bir kapı, evinizi önemli ölçüde değiştirecektir. El yapımı ferforjenin usta işçiliğinden gelen güzelliği ile evinizin estetiğini artıran bir sanat eseri gibi olacaktır. Seçtiğiniz tasarım ne olursa olsun, ferforje kapı evinize şıklık ve tarz katacaktır.

  Ferforje kapı modellerinin temizlenmesi, pas oluşumunu önlemenin iyi bir yoludur. Bu kapıları basit bir sabun ve su karışımıyla ya da dövme demir için tasarlanmış özel bir temizleyiciyle temizleyebilirsiniz. Karışım çoğunlukla su olmalı ve az sabun eklenmelidir. Bu sayede fazla köpüklü olmaz. Bir havluyla kapının üzerini nazikçe silebilirsiniz. Daha sonra suyla durulayabilirsiniz.
  Sahile yakın ya da nemli bir bölgede yaşıyorsanız özellikle dikkatli olmanız gerekir. Demir kapılarınızda pas oluşmasını önlemenin en kolay yollarından biri boyamaktır. Paslanmayan boya, kapılarınızda suyun demire temas etmesini engelleyecektir. Düzenli temizlik de pas oluşumunu önleyecektir.
  Ferforje bir kapı dayanıklı olacak şekilde inşa edilir. Ferforje, diğer kapı türlerinden daha iyi güvenlik sağlar ve evinizi suçlulara karşı daha iyi korur. Kaliteli çelik yapıları onları güçlü ve sağlam kılar böylece hasar görmesi veya kırılması zor olur.

  Teklif Alın