Pivot Kapı

Eviniz için kapı tercihi yapacaksanız birçok seçeneğe sahipsiniz. Pivot kapı son yıllarda popülerlik kazanmakta fakat pek çok ev sahibi pivot kapı alternatifinin farkında değil. Bu benzersiz kapı türünü tasarımınıza dâhil etmek isterseniz diğer  geleneksel ağır menteşeli kapı kurulumundan daha farklı bir estetiğe sahip kapı alternatifiyle karşılaşacaksınız. Pivot kapı menteşeleri, kapının yan bölümü yerine üst ve alt kısmına monte edilmiştir. Dolayısıyla bu kapı dikey bir eksende döner. Bir döner kapı hareketi, sıradan bir menteşeli kapıdan görsel olarak oldukça farklıdır.

Teklif Al

  Pivot Kapı Çeşitleri

  Dış Kapılar

  Dış kapılar, büyük bir giriş için harika bir yoldur. Giriş kapısı herhangi bir binaya girerken karşılaştığınız ilk yerdir. Çok sayıda tasarım olanağı sayesinde pivot bir kapının evin geri kalanı ile uyumlu olmasını ayarlayabilirsiniz. Dış kapılar herhangi bir şekil ve boyutta olabilir. Üretimi için pek çok malzeme vardır. Cam ve çelik, cam ve alüminyum veya farklı bir ahşap giriş en çok kullanılan malzemelerdir. Bununla beraber bakır kaplı seçenekler de popülerlik kazanmaktadır.

  İç Kapılar

  İç pivot kapılar her iç mekâna yerleştirilebilir. Yeni ve mevcut durumlara bir pivot kapı kolayca kurulabilir. Pivot kapılar oturma odası, çalışma odası, banyo, mutfak ve diğer birçok iç mekân için uygundur. İç mekânınız için bir pivot kapı seçtiğinizde, malzemeler cam, çelik, ahşap ve mermere kadar pek çok seçeneği bünyesinde barındırır. Kapılar çerçevesiz ya da çerçeveli, tek veya çift, büyük veya küçük, hafif veya ağır olabilir. Döner kitaplıklar ve döner duvarlar bile olasılıklara dâhildir.

  Ticari Mülk Kapıları

  Pivot kapılar yalnızca evler için değil ticari mülkler için de iyi bir seçenektir. Şirketler, kütüphaneler, restoranlar, mağazalar ve kamu binalarında da uygulanabilirler.

  Boyut Pivot Kapı Avantajları

  • Standarttan daha büyük kapılar kolayca temin edilebilir.
  • Yeni açma mekanizmaları ve boyutları bu kapılara çekici bir özellik kazandırır.
  • Bu kapılar geleneksel kapılarda kullanılan menteşelerden daha sağlam olan tavan ve tabandan desteklenir.
  • Pivot kapılar çeşitli ahşap, boyalı ahşap ve alüminyum olarak temin edilebilir. Fiyatlar, bakım ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir.
  • Ev ve bahçe arasında size iç ve dış hissi vererek bu iki alan arasındaki sınırı kaldırmaya yardımcı olacaktır.

  SSS

  Pivot kapı, bir çerçevenin üstüne ve altına monte edilmiş bir şekilde kurulan döner kapılardır. Pivot menteşeli kapılar, menteşelerin kapı çerçevesinin yan kısmına bağlı olduğu geleneksel kapıdan farklıdır. Bunun yanı sıra bu kapılar çoğunlukla normal menteşeli kapılara kıyasla yeni bir hareketle dönen, kapının üst ve alt kısmına yerleştirilmiş pivot menteşelere sahiptir. Sonuç olarak bu kapılar daha modern bir görünüme ve işlevselliğe sahiptir. Pivot kapıların çok çeşitli stil ve boyutları vardır. Bu durum onları özel boyutlu kapılar için harika bir seçenek haline getirir.

  İlk olarak, pivot sistemini kapının üst ve alt kısmına monte ediyorsunuz. Yere, zemin ve tavan plakasını yerleştirin. Daha sonra kapıyı kaldırarak yerine takın ve yerleştirme için ayar yapabilirsiniz. Pivot sisteminin ve üst pivotun kapıya montajı, kapı malzemesine göre değişen bir uygulamadır.  Taban plakası ve tavan plakası monte edilir. Bu plakaların yerleşimi önceden hesaplanır. Sonrasında kapı kaldırılır. Sistemin kapı alt tarafındaki pimi taban plakasına yerleştirilir ve üst kısım yukarıya doğru döndürülerek kapının sabitlenmesi sağlanır. Kapının yerleştirilmesinin bir bölümü konumlandırmanın ayarlanmasıyla ilgilidir. Konumunu iyi yerleştirmek için kapıyı hafifçe hareket ettirmenize izin veren pivot  kapının kurulumunun son aşaması kapının hareketinin ince ayarının yapıldığı yerdir. Yüksek kaliteli pivot menteşeler kapanmadan açılma ve kapanma hızına kadar hareketi kendi tercihlerinize göre ince ayar yapmak için pek çok alternatif yol sunar.
  Pivot  kapıların yapısı gereği ne kadar büyük bir kapıya ihtiyacınız olacağını, işlevini ve hangi alana monte edileceğini belirlemek önemlidir. Açık bırakılacak alanın özellikle bebek arabası ya da tekerlekli sandalye kullananlar için kolayca geçilebilecek kadar geniş olması önemlidir. Çoğunlukla pivotların kapı kanadı genişliğinin üçte biri kadar kaydırılması önerilir. Bu kapı genişliğinin üçte ikisi kadar bir açıklık sağlar. Döner kapı, normal menteşeli kapılardan daha büyük boyutlarda yapılabilir. Bu yüzden daha geniş ya da uzun bir kapıya sahip olmak istiyorsanız, sipariş bir tasarım tercih edebilirsiniz. Yenileme yapıyorsanız ya da sadece standart bir boyut tercih ediyorsanız, bazı kapı tedarikçileri 626 mm, 926 mm 726 mm ve 826 mm gibi pek çok boyut kullanımı sunar. Pivot ön kapılar istediğiniz gibi büyük olabilir ve standart bir kapıdan çok daha geniş olabilir. 1.500 mm genişliğe ve 3.000 mm yüksekliğe kadar bu kapıları kullanmak için minimum 1.000 mm genişliğinde olmaları gerekir.
  Bu tür kapılar, diğer menteşeli kapılardan görsel olarak farklıdır. Bu tarz kapılar zarif kapı hareketine izin verir. Bir pivot kapı, normal kapıların ölçülerinin dışına çıkabilir. Bir pivot kapı çok daha büyük olabilir. Geleneksel menteşeli kapılardan daha yüksek ve daha geniş kapı tasarımına sahiptir. Pivot kapılar her türlü ölçümü alabilir. Bu uygulama hayalinizdeki kapıyı tasarlama özgürlüğüne sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu kapı, mili sayesinde daha büyük ağırlıkları kolaylıkla taşıyabilir. Doğru pivot menteşe uygulandığında menteşeler, standart menteşeli bir kapının aksine görünmez. Bu sayede odak noktanın kapının tasarımında olacağı anlamına gelir. Pivot kapı her türlü malzemeden yapılabilir. Ahşaptan cama çeliğe ve mermerden bakıra kadar akla gelebilecek çoğu malzeme tercih edilebilir.
  Bir pivot kapının rengini veya malzemesini dikkatle seçmek önemlidir. Çünkü bu durum bakım ihtiyaçlarını, dayanıklılığını ve maliyetini etkileyebilir. Pencereleriniz ve çerçeveleriniz için seçtiğiniz diğer malzemelerle bağlantılı olarak düşünmelisiniz. Bir ahşap kapı, bakım yapılmadıkça zamanla eskiyebilir ve herhangi bir işlem görünüşünü değiştirebilir. Kapı tedarikçisinin, standart seçenekleri değil, tüm ürün yelpazesini sunduklarından emin olun. Ayrıca boyalı ahşap kapıların düzenli bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Alüminyum döner kapılar, daha pahalı bir tercih olacaktır ancak daha az bakım gerektirir. Ayrıca herhangi bir renk seçerken, kararınızı vermeden önce numune istemeniz önerilir.
  Pivot kapı kilitlenebilir mi, en çok merak edilen sorular arasındadır. Elbette pivot kapıları kilitleyebilirsiniz. Bu kapılar son derece güvenlidir. Size yatak odasında, banyoda ve diğer iç mekânlarda mahremiyet sunduğu gibi dış kapı için güvenlik de sağlar. Pivot kapı kilitleme mekanizmaları, standart kapılardan biraz farklıdır. Pivot dış kapılar için en çok tercih edilen kapı kilitlerinden biri akıllı kilittir. Bu kilitler, kapının kilidini açmak için bir tuş takımını kullanmanızı sağlar. Kilidi devreden çıkarmak için bir anahtar yerine kapının kilidini şifrenizi kullanarak açabilirsiniz.

  Teklif Alın