Kompozit Kapı

Kompozit kapı, güçlendirilmiş ve dışarıdan zorlama ile açılması zor olan dayanıklı kapılardır. Birden fazla farklı ya da aynı gruptan materyalin en iyi özelliklerinin elde edilerek bir araya getirilmesiyle üretilen yepyeni ve kullanışlı bir kapı türüdür. Bu kapı türünün sağlamlığını belirleyen pek çok faktör vardır. Bunlar; doğru imalat, ölçü ve montaj.

Teklif Al

  Kompozit Kapıların Öne Çıkan Özellikleri

  Sağlamlık

  Kapının yalıtımı daha dengeli ve dayanıklı olması için kapı boşlukları mdf (levha şeklinde düzenlenmiş ahşap ürün) malzemeyle doldurulur. Hava boşlukları iyi bir biçimde kapatıldığı için bu kapılar yalıtım konusunda herhangi bir sorun yaşatmaz. Mdf ve sunta malzemeyle doldurulması yalnızca dolgu için değil gürültüyü azaltma, ses yalıtımı ve nem gibi etkenlere karşı dayanıklılık sağlaması amacıyla kullanılır. Hatta yalıtım konusunda kompozit kapıların en iyi olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu kapılar sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

  Tasarım

  Kompozit modeller özellikleri yalnızca sağlamlık ve kaliteyle sınırlı değildir. Bunlar kadar önemli olan bir başka özellik bu kapıların estetik bakımdan oldukça hoş bir görüntü yarattığıdır. Örneğin ahşap kompozit çeşitleri evinize sıcak ve konforlu bir hava sunarken çelik kompozit modelleri modern ve çağdaş bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olur. Tercih ettiğiniz kapı modelleri ile ofisinizin ya da evinizin tarzını kendiniz belirleyebilirsiniz. Ahşap kapı modelleri ev içi kullanımda sıklıkla tercih edilen kapı türüdür ve tasarım olarak eşsiz bir görünüm sağlar.

  Kalite

  Bu kapı modelleri neredeyse sınırsız sayıda alternatif sunar. Kompozit malzemeler; seramik kompozitler, metal kompozitler ve polimer kompozitler gibi üç grupta ele alınabilir. Bu kompozitler üretimde kullanılarak kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına imkân tanır.

  Boyut Güvencesi ile Sağlam Kompozit Kapı Modelleri

  Eşsiz tasarım ve doğallığın üstün mimari anlayışı ile birleşerek ortaya çıkardığı kompozit kapılar, teknolojik anlamda en iyi kapılardır. Özellikle sağlam ve dayanıklı yapısı ile öne çıkan bu kapılar, pek çok kişi tarafından tercih edilir. İki veya daha fazla malzemeden üretilen kompozit kapılar, oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Ancak kompozit kapı modelinin özellikleri güvenilirlik ve dayanıklılık ile sınırlı değildir. En az bu özellikler kadar önemli olan bir diğer özellik ise kompozit kapıların ne kadar estetik ve şık göründüğüdür. Örneğin; ahşap kompozit kapı çeşitleri evinize sıcak, rahat ve sade bir hava katarken, çelik kompozit kapı modelleri daha modern, çağdaş ve yenilikçi bir dekor sağlamaya yardımcı olur. Kompozit kapı modelleri kendi içerisinde çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplar; kompozit ahşap kapılar, kompozit panel kapılar, kompozit villa kapıları ve kompozit çelik kapılar gibi çeşitli modellere sahiptir.
  Bu kapıların pek çok ve her tarza hitap eden seçenekleri vardır. Kullanılan materyale göre üç tür kompozit bulunur. Bunlar polimer kompozit, seramik kompozit ve metal kompozit şeklindedir. Bu kompozit türleriyle harika bir yapı oluşur. Malzeme üretildikten sonra boşluk kalan yerler mdf malzemeyle doldurulur. Bu sayede kapıların yalıtımı daha dengeli ve güçlü olur. Her boşluğun doldurulması ve hava odacığının bırakılmaması ile kompozit kapıların diğer kapılara kıyasla çok iyi bir yalıtıma sahip kapı olduğu söylenebilir. Kapılar hem sağlam hem güvenli hem de dayanıklıdır. Ancak bütün bunların dışında da bu kapılar mükemmel bir estetiğe sahiptir. İnsanlar evlerinin güzel ve estetik görünmesini ister. Aslında bu kapılar sağlam bir kapı olarak hedeflenmiş olsa da üretimde önemli nedenlerden biri de göz alıcı bir kapı elde etmektir. Bu yüzden modern, gösterişli ve iyi bir tasarıma sahip kapılar tasarlanmaktadır.

  SSS

  Kompozit kapı, ahşap çekirdekli cam takviyeli ve birkaç farklı biçimde üretilen ve uvp içeren bazı malzemelerden yapılır. Her materyal kendine has özellikleri için tercih edilir. Bu kapı piyasada yer alan en güçlü malzemelerden biri olarak sunulmaktadır. Bu kapılar neme ve suya karşı dayanıklıdır. Bu da onları banyo ya da tuvalet gibi alanlar için harika bir iç kapı türü haline getirir. Yüksek sıcaklık ile basınç altında preslenmiş ve yapıştırılmış malzemelerden yapılmaktadır. Dış mekânlarda dâhil kullanılır.

  Bu kapı çeşitleri kendi arasında birçok alt başlığa ayrılır. Bu kullanılan malzeme ve kullanım alanları nedeniyledir. Bazı kapı çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • Kompozit ahşap,
  • Kompozit çelik,
  • Kompozit dış,
  • Kompozit panel.

  Bu kapılar B1 yanmaz sınıfında olan çeşitlerindendir. Ahşabın bütün görsellerine sahip hoş bir görünümle beraber bu kapılar ahşaptan daha sağlamdır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Bu kapı çeşitleri yalnızca sağlamlık açısından değil estetik olarak da etkileyici bir tarza sahip oldukları için de tercih edilirler. Evlerinize samimi ve konforlu bir ambiyans katarlar. Çok sayıda renk alternatifine sahip oldukları için evlerinizin dekoruna kolayca uyum sağlayabilir. Zevklerinize uygun kendi renk tercihlerinizi bu kapılara yansıtabilirsiniz. Lazer kesim ayrıntılarla farklı motiflerin kullanımı her tarza hitap edebilen desenler ortaya çıkarmakla kalmıyor çok çeşitli aksesuarlarla da kullanılabiliyor.

  Bu kapılar özellikleriyle de öne çıkmakta. Bu kapılar nerede kullanılırsa kullanılsın sağlıklıdırlar. İnsan sağlığı ve çevre sağlığı için uygundur. Rutubete karşı dayanıklıdır. Bu kapılar sağlam ve güvenli oldukları için gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir. Aynı zamanda sudan kaynaklı dökülme ve deforme olmaz. Özellikle suya maruz kalan bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir.
  Bu kapılar kompozit olarak adlandırılır çünkü birkaç faydalı malzemenin bir araya getirilmesiyle üretilir. İşe yarayan materyallerin birleştirilmesi ve kaynaştırılması mükemmelin üretilmesi gibidir. Bu bir araya getirme işlemi en güçlü ve en başarılı olan bu kapıların üretimi ile sonuçlanır. Diğerlerinin aksine kompozit modeller birtakım özel maddelerin karışımı ile üretilir. En iyi sonuç için bu maddeler yüksek basınç ve özel yöntemlerle yapıştırılır. Bu kapılar çoğunlukla aşağıdakilerden meydana gelir;

  • Cam ile güçlendirilmiş plastik,
  • Sağlamlaştırılmış kereste,
  • Özel çeşit pvc.

  Bu tür kapılar tek tip malzemeden yapılan kapılarla ilgili yaşanan aksaklıklar yüzünden ortaya çıkmıştır. Bütün modern kapı tiplerinin problem çıkaran bazı özellikleri bulunmaktadır. Bu problemlere çözüm olarak da kompozit iç kapılar üretilmiştir.

  Kompozit kapı, müşterilere ekstra dayanıklılık sunar. Zevklerinize uygun farklı tasarımlar seçmenize imkân tanır. Kaliteli kaplamalarıyla şık renkli ürünleri istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Bu kapıların avantajları aşağıdaki gibidir;

  • Kapılar suyla temasa karşı dayanıklıdır.
  • Bu kapılar ses yalıtımı sağlayan sunta ve mdf ile üretilir.
  • Neme dayanıklıdır.
  • Modern ve şıktır.
  • Bu kapıların yapımı kolaydır ve her ev için uygundur.

  Kompozit kapı, uygun maliyetli ve dayanıklı bir tercihtir. Yüksek teknolojili üretim ile farklı renk ve tarzlarla sizlere olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı bir ürün sunar. Bu kapılar minimum on yıl dayanıklıdır.
  Kompozit modeller ev ortamında tercih edilebilir. Camlı modelleri evlerde çeşitli tasarımlarda kullanılabilir. Ayrıca ofis, otel, sosyal tesis ve hastanelerde de bu kapılara rastlayabilirsiniz.
  Oteller hareketliliğin çok fazla olduğu alanlardır. Ev kapısına kıyasla otel kapıları sürekli açılıp kapanmaktadır. Bu yüzden otellerde kullanılacak olan kapıların dayanıklı olması gerekir. Bu yüzden kompozit modeller tercih edilir. Aynı zamanda uzun yıllar otel odalarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra temizliği kolay olan bu kapılar otellerde oldukça sık tercih edilir. Ek olarak bu kapıların suya karşı dayanıklı olmaları tercih sebebidir.
  Size her koşulda yüksek güvenlik sunacak ve uzun seneler dayanacak bir kapı almak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler;

  • İyi bir araştırma yapmalı, sizi uzun seneler boyunca güvende hissettirecek bir kapı almalısınız.
  • Bir çilingire danışabilirsiniz. Bu kapıların teknik uzmanı onlardır ve sizi en iyi kapıyı alma konusunda doğru yönlendirebilecek bilgiye sahiplerdir.
  • Her kompozit kapı, gerçek değildir. Gerçek kompozit modelin sunacağı güveni istiyorsanız; alacağınız kapının, bağımsız kuruluşlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış olması gerekir.

  Elbette her tüketicinin merak ettiği konulardan biri satın alacağı ürünün fiyatının bütçesine uygun olup olmadığıdır. Kapı fiyatları modellere ve tarzlara göre değişiklik göstermektedir. Bunların dışında kapıyı monte edeceğiniz eşiğin ölçüleri de önemlidir.

  Teklif Alın