Uncategorized

Çelik Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Çelik Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Çelikle güçlendirilmiş kapı tiplerine çelik kapı çeşitleri denir. Bu günlerde hemen hemen her evde ihtiyaç haline gelen çelik kapılar, ev güvenliğine önemli katkı sağlıyor. Çelik levha ve saclarla daha fazla korunan çelik kapı çeşitleri, doğru imalat ve montaj standartları ile tam güvenlik sağlar. Bu sayede bu alanda uzman kişiler tarafından montajı yapılması gereken ürünler tam anlamıyla işlevsel hale gelir ve hırsızların eve girmesini engeller.

Çelik Kapı Çeşitleri

Çelik kapı çeşitleri başta çelik yapılar olmak üzere çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmekte ve geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Estetik görünümü ve göz alıcı tasarımı sayesinde evlere, apartmanlara ve daha geniş alanlara girişleri güzelleştirir. En basit modeller arasında kasa yıpranmış modeller, iç mekanlara uygun modeller ve dış mekanlara uygun modeller yer alır. Farklı tasarımlara sahip modeller arasında lamine kapılar, lüks kasa modelleri, ahşap kaplama tasarım modelleri, ceviz kaplama tasarım modelleri ve özellikle son döneme damgasını vuran Laminox kaplama modelleri bulunuyor. Bu modeller, her türlü kullanımda pratiktir ve temizliği de oldukça kolaydır. Binlerce model farklı seçeneklerle sunuluyor. Eski kapınızı kullanmaktan mutlu olacağınız bu modellerle değiştirebilirsiniz. Yepyeni bir kapı, özellikle güvenlik açısından son derece dayanıklı bir kapı almak istiyorsanız çelik modeline bakabilirsiniz.

Üretim Şekline Göre Çelik Kapı Çeşitleri

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan, kullanımı kolay ve öne çıkan çelik kapı çeşitleri, daha modern tasarımı sayesinde her geçen gün ilgi görmektedir. Bu kapı modelleri evlerde, işyerlerinde, apartmanlarda ve apartmanlarda kullanım için oldukça önemlidir ve yapımında diğer tüm kapı modellerine göre daha ağırdır. Üretim şekline göre ise ekonomik, ekstra seri ve lüks seri olarak üçe ayrılırlar.

Ekonomik Çelik Kapı

Ekonomik çelik kapı genelde kapı kanadının ortasında ahşap desenli alan ve kapı kanadının çevresinde 11 cm sac alandan oluşan çelik kapıdır. Bu ürünlerin fiyatları ise kilitleme seçeneğine göre değişir. Bu çelik kapı çeşitleri ve ince yapıları yeterli kapı güvenliğini sağlamamaktadır. Birçok evde bulunan kapıların çoğu bu çelik kapılardan türetilmiştir. En uygun fiyatlı çelik kapı sınıfı olduğu için en çok satan çelik kapı sınıfıdır. Ancak zamanla çelik kapı fiyatlarının düşmesiyle insanlar ekonomik çelik kapılar yerine daha güvenli kalite çelik kapıları tercih etmeye başlamıştır.

Ekstra Seri Çelik Kapı

Ekstra seri çelik kapılar 7,5 cm kanat yapılı çelik kapılardır. Kapı veya kapı kasası istenilen desende yapılır ve kapı kasası lake cilalıdır. Kapı kasası çelik kapı olup düz olarak kullanılabilir. Beyaz, siyah ve kahverengi gibi ahşap paneller için üretilmiştir. Bu çelik kapı çeşitleri resifin tamamı yalıtıldığı ve resifin tamamı ahşap kaplamalı çelik kapı modelleridir. Çelik kapı fiyatları, imal ettiğiniz kapı kilitlerine göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyatlı çelik kapı sınıfı olmasa da günümüzde hem ekonomik hem de güvenlik gereksinimlerini karşılayan en çok satan çelik kapı sınıfıdır. Kaliteli çelik kapı kilitleri ve doğru kullanımı ile ev güvenliğini sağlayabilen çelik kapılardır.

Lüks Seri Çelik Kapı

Lüks çelik kapı çeşitleri PVC kabartmalı bir modeller ile öne çıkmaktadır. Son derece dayanıklı olan ve uzun yıllardır asi bir şekilde kullanılan bu modellerde paslanmaz çelik iskeletler de kullanılmaktadır. Lüks olarak adlandırılmasının ana nedeni, rölyeflerin ve abartılı desen tonlarının kullanılmasıdır. Lüks olarak adlandırılsa da uygun fiyatlı seçenekleri mevcuttur. Kare veya çeşitli geometrik şekillerde tasarlanan kol kısımları da dekorasyon açısından ön plandadır. Kaliteli kapılar olduğundan birinci sınıf conta ve göbek kullanıldığı için kapı kapalıyken bile boşluk kalmaz.

Sacına Göre Çelik Kapı Çeşitleri

Güvenlik mekanizmaları ve çeşitli donanımlar sayesinde modern bir teknik his taşıyan çelik kapı çeşitleri, kendine has detaylara sahiptir. Bu detaylardan biri ise sacdır. Sacına göre çelik kapı çeşitleri hazır ve özel imalat olarak ikiye ayrılır. Bu kapılar tercihen dış kapı ve apartman kapısı olarak kullanılmaktadır. Özellikle dayanıklı malzemelerden üretilen çelik kapı çeşitleri, farklı amaçlar için giderek yaygınlaşmaktadır.

Hazır Çelik Kapı

Hazır çelik kapı çeşitleri sacdan yapılmış ince çelik kapı modelidir. 90×200 cm gibi standart ölçülerde üretilmektedir. Prefabrike çelik kapıların kaplanmasında da ince sac kullanılmaktadır. Prefabrik kapılar ince kalınlıkları nedeniyle güvenlik sorunu oluşturmaktadır. Ekonomik çelik kapı seçenekleri arasından bir tercih yapacaksanız size uygun bir modeldir.

Özel İmalat Çelik Kapı

Özel yapım çelik kapılar, İstanbul çelik kapı çeşitleri olarak da bilinir. Bu açıdan bu çelik kapılar daha kalın sacdan yapıldığı için tercih edilmektedir. Özel yapım ürünler, bir apartman girişi için özel olarak yapıldığı için daha sağlam iş güvenlik kapılarıdır.

Boyutuna Göre Çelik Kapı Çeşitleri

Boyutuna göre çelik kapı çeşitleri daire girişi, villa ve işyeri girişi, apartman dış girişi ve alüminyum kapılar olarak dörde ayrılır. Bu açıdan tüm bu çelik kapı çeşitleri diğer kapı modelleri ile uyumlu kullanılan bir tasarıma ve renge sahiptir. Bağımsız kapı modeli olarak her zaman ön plandadır.

Daire Giriş Çelik Kapı

Kapıların farklı yönlere açılma özelliği vardır. Tüm kapı modelleri sağa veya sola açılabilir. Dış girişte kullanılan kapı sayısı daha fazladır. Dürbün ve delik parçaları, kilit ve mandal parçaları, kilit ve miller daha sağlam ve dayanıklıdır. Bu özelliklerinin yanı sıra daire girişlerinde kullanılan çelik kapıların oldukça ağır ve kalın olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle dahili olarak korunması gereken her şey çok daha uzun süre güvenli bir şekilde korunabilir.

Villa Dış Kapıları ve İşyeri Giriş Çelik Kapı

Villa giriş kapıları ve işyeri çelik kapı çeşitleri, emniyetli kilitli olmalı ve içeriden otomatik olarak açılabilir olmalıdır. Bu, kapının arkasındaki bir düğmenin, kapı kilit dilini açmak için telefon anahtarını kullanmasına izin verir. Bu kapılar, güvenlik kilitlerine ek olarak otomatik kapı kilitleri kullanır. Bu çelik kapı çeşitleri, içeriden anahtarsız bir düğmeye basılarak açılabilen, akşam iş yeri kapalı ve uzaktayken ön kapı gibi kilitlenebilen kapılardır.

Apartman Dış Girişi Çelik Kapı

Ortak kullanım alanlarındaki dairelerin dış kapıları her zaman açık ve kapalı olan kapılardır. Daire kapılarının dayanıklı olması, dış kapılarının açılmaması ve sessiz çalışması önemlidir. Bu nedenle yüksek kaliteli kalın sac malzemeden yapılmalıdır. Dış mekana uygunluk sağlaması gereken bu kapı tiplerinin güneşe ve yağmura dayanıklı olması da önemli bir önceliktir.

Alüminyum Çelik Kapı

İç kapılar için ergonomi sağlamak için ayarlanabilir ve sabit iki tip sistemli alüminyum kasa modelleri kullanılabilir. Alüminyum çelik kapılar, aslında bir kaplama ürünüdür. Estetik bir görünüm oluşturmak için çok uygun olan tek veya çift kanatlı kapı kullanılarak sağa ve sola açılabilir. Bu çelik kapı çeşitleri çeşitli kaplama malzemeleri kullanarak iç mekan tasarımına uyum sağlaması açısından dekoratif bir özelliğe sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir