Mimari&Tasarım

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri

Siyah Ev Dekorasyonu Fikirleri

Siyah, modern tasarımın vazgeçilmez rengi olarak karşınıza çıkar. Gri gibi siyah da asla modası geçmeyen nötr bir renktir. Ancak siyah, mekanınızın solgun görünmesini engelleyecek bir hava getirir. Canlı renklerden uzaklaşanlar için mükemmel olan siyah ev dekorasyonu fikirleri, evinize sofistike bir hava katacak sadelik dengesine sahiptir. Bu renklere uyumlu çelik kapı seçerek ortama hoş bir ambiyans sağlayabilirsiniz. Üstelik siyah, evin her yerine kolayca eklenebilir, ancak tüm tasarım trendlerinde olduğu gibi evinizde mümkün olan en iyi görünümü elde etmek için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Evlerde Yeni Trend: Siyah Ev Dekorasyonu

Evlerde Yeni Trend: Siyah Ev Dekorasyonu

Siyah ev dekorasyonu, evde kendinden emin ve cesur bir tarzda yaşamak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Farklı renk ve dokularla zengin siyah bir evin doğru bir planlama ile mükemmel stili oluşturduğu doğrudur ancak diğer tüm dekoratif stiller gibi ilk bakışta küçük görünse de siyahın detaylarda etkisi oldukça büyüktür. Bu nedenle siyahı vurgulayan bir ev dekorasyonu yapılırken detayların gözden kaçırılmaması gerekir.

Siyah Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bir evi dekore ederken siyah kullanmak istiyorsanız öncelikle evin büyüklüğünü, aldığı ışık miktarını ve tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle siyahı küçük bir mekanda kullanmak istiyorsanız fazla abartmadan mekanın enerjisini düşürmeden kullanmanız gerekir.

Eğer küçük bir evde siyah rengini kullanmak istiyorsanız bu rengi evin her yerine odaklamak yerine bazı alanlarda kullanmanız gerekir. Bu açıdan bu renk, ortamda oluşabilecek kasvetli ve donuk atmosferi ortadan kaldırmak için odanın belirli alanlarında kullanılabilir. Siyah kullanmak için küçük bir alanınız varsa küçük mobilya, aksesuar ve tekstil ürünlerinde siyah tonları kolayca vurgulayabilir ve dahil edebilirsiniz. Örneğin odanıza stil katan şık parçalar için siyahı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak siyah duvar süslemeleri ve çerçeveleri, küçük ama etkisi yüksek dekoratif aksesuarlar, koltuklarınızı ve koltuk örtülerinizi süslemek için kırlentleri tercih ederek şık ve modern bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ancak büyük bir eve sahipseniz aşağıdaki siyah ev dekorasyonu fikirlerinden yararlanabilirsiniz:

Tüm Mobilyalarınız için Siyah Rengi Tercih Edin.

Bu oldukça açık görünse de siyah iç mekanların şık ve minimalist görünmesini sağlayan şey, tek bir renk düzenine bağlı kalmaktır. Diğer tasarım stilleri için birden fazla renk kullanmak iyi olsa da mobilyalarınızın çoğu siyah değilse siyah evinizin estetik görünümü zarar görecektir. Bununla birlikte yatak odanızdaki yatak veya oturma odanızdaki kanepe gibi odanızın kilit odak noktaları kesinlikle siyah olmalıdır. Renkte biraz değişiklik istiyorsanız beyaz ve açık renkli ahşap parçalar gibi nötr renkler siyah ev dekorasyonu ile güzel bir kontrast oluşturabilir. Ayrıca yeşil ve yapraklı bitkiler eklemek, bu nötrleri kırmanın ve bir renk patlaması eklemenin harika bir yoludur.

Şık Dokular Seçin.

Modern siyah ev dekorasyonu tamamen şık ve sofistike görünmekle ilgilidir ve seçtiğiniz öğelerin çoğu bu estetiğe uygun olmalıdır. Şık ve biraz endüstriyel bir görünüm için aydınlatma armatürleri ve sandalyelere siyah metal elemanlar eklemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca yatak takımınız için kapitone nevresim takımlarından uzak durmalı ve bunun yerine pürüzsüz ve eşit dokulu takımları tercih etmelisiniz. Ancak her şeyi şık ve pürüzsüz yapmaktan uzak durmaya çalışın.

Düz Parke Seçin.

Zeminleriniz için cilalı beton veya pürüzsüz yer karoları tercih etmelisiniz. Bu seçeneklerde ise siyahı tercih etmek zorunda değilsiniz. Aslında evinizdeki siyah dekoru dengeleyecekleri için beyaz ve gri zeminler daha iyidir. Gri renk sizi endüstriyel tarzda bir görünüme daha çok yaklaştırır, ancak bundan hoşlanmıyorsanız beyaz veya açık renkli ahşap zeminler de size daha modern ve çağdaş hisler verecek harika seçeneklerdir.

Evinizde Yeterli Doğal Işık Olduğundan Emin Olun

Siyah, diğer renklerin aksine odaları küçük ve dar gösterebilir. Bunu önlemek için evinizde mümkün olduğunca doğal ışık olmalıdır. Pencereleriniz için tül perdeler seçin ve alanınıza getirdiğiniz ışık miktarını optimize etmek için cam kapılar takmayı düşünebilirsiniz.

Duvarlarınızı Siyah Renge Boyayın.

siyah dekorasyonlu ev

Siyah, inceliği ve zarafeti temsil eden güçlü bir renktir. Birçok ev sahibinin oturma odası boyunca vurgu yapmak için kullandığı klasik bir renk olarak da karşınıza çıkar. Evinize daha fazla siyah katmayı düşünüyorsanız bunu evinizi karartmadan yapmanın yolları vardır. Siyah renk klasik ve birçok renk şeması için gerekli olsa da birçok olumsuz çağrışımı da olabilir.

Siyah duvarlar ilk bakışta korkutucu olabilir, ancak diğer siyah parçalarınızla güzel bir şekilde eşleşeceklerdir. Ayrıca evinizi çok daha şık ve pahalı gösterecektir. Siyah duvarların cüretkarlığı, mekanınızın sade görünmesini engellerken bir bütünlük hissi katar.

Siyah Bir Çelik Kapı Tercih Edin.

Siyah çelik kapı, bir kapıdan isteyebileceğiniz her şeyi ve daha fazlasını sağlar. Yüksek kaliteli malzemeler, kusursuz işlevsellik ve siyah ev dekorasyonunuza uyumlu oluşu bunlardan sadece birkaçıdır. Siyah çelik kapılar çarpıcı bir dış cephe, tasarım özellikleri ve zarif iç bölümler yaratır. Esnek özel tasarım, onları her alan için mükemmel kılar. Ayrıca çelik kapılar ısıyı içeride tutmaya ve maliyetleri düşürmeye yardımcı olur. Bu sayede siyah ev dekorasyonunuz için hem tamamlayıcı hem de faydalı bir üründür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir